Lipiec 31, 2021

Krzewy ozdobne wieloletnie

krzewy ozdobne wieloletnie

Krzewy zdobywają coraz większą popularność. Szczególnie te, które pięknie kwitną. W naszych ogrodach są planowane jako pojedyncze nasadzenia lub jako tło dla mniejszych roślin. Kochamy krzewy nie tylko za ich kwiaty, ale również z piękny kształt całej roślin oraz niezwykłe liście. Zmieszczą się one w każdym ogrodzie, nawet w tych mniejszych. Nie zabierają tyle światła co większość drzew i choć niektóre gatunki potrzebują nieco naszej troski, to odpłacają nam się pięknym wyglądam, a nierzadko również piękny zapachem. Poznajcie polecane przez nas krzewy.

Magnolie

To prawdziwa arystokracja wśród krzewów. Spektakularne podczas kwitnienia zachwycają swoim tajemniczym pięknem również poza tym okresem, jest w nich subtelny urok dalekowschodnich ogrodów, które są u nas coraz popularniejsze. Występują w niezliczonej ilości odmian i kolorów – od bieli po głęboką purpurę. Z uwagi na swoje egzotyczne pochodzenie potrzebują troszkę opieki. Należy młode osobniki okrywać na zimę, sadzić na glebie żyznej, o nieco kwaśnym odczynie, w miejscu słonecznym i osłoniętym od wiatru. To wszystko – a rezultat – iście królewskie kwiaty.

Hortensja

To piękne krzewy o urokliwych kwiatach, które nadają się na bukiety. Występują w wielu odmianach – od miniaturowych krzewów, aż po pnące. W kwestii kolorów kwiatostanów również mamy bogaty wybór. Dodatkowo sami mamy wpływ na odcień kwiatów zmieniając odczyn gleby, w której rosną. Hortensje lubią gleby żyzne, próchnicze, przepuszczalne. Posadzona w odpowiednich warunkach potrafi kwitnąć praktycznie całe lato.

Trzmielina oskrzydlona

To doskonały przykład krzewu, który mimo posiadania niepozornych kwiatów wygląda spektakularnie. Dzieje się tak dzięki rozłożystemu pokrojowi, ale przede wszystkim z uwagi na wspaniały kolor swoich liści – głęboko czerwone, wyglądające jakby płonęły żywym ogniem. Przyciągają wzrok i stanowią o dekoracyjności ogrodu, w okresie, gdy większość roślin już przekwitła. Z uwagi na rozbudowany system korzeniowy poradzi sobie doskonale w każdym rodzaju gleby – woli słońce niż cień, ale jako, że jest gatunkiem wytrzymałym da radę równie na stanowisku zacienionym.

Krzewuszka Middendorfa

Kolejny nie wymagający gatunek to pochodząca z Rosji krzewuszka. Niezwykły urok tego niewielkiego krzewu objawia się głównie dzięki żółtym kwiatom zebranym w niewielkie grona. Krzewuszka wyglądać będzie szczególnie pięknie jako element aranżacji w stylu romantycznym czy naturalistycznym, bądź w ogrodzie typu wiejskiego. W kwestii wymagań nie mamy wiele do powiedzenia – lubi stanowiska słoneczne, przetrwa nawet powtarzające się okresy suszy.

Lilaki

Na koniec coś z naszego własnego podwórka. Pięknie kwitnące i pięknie pachnące, znane wszystkim bzy. Prezentują się wspaniale, a właściwie prowadzone, potrafią powtórzyć kwitnienie i cieszyć nasze oczy kwiatami aż do października. Kwiaty – w zależności od odmiany – od białych poprzez różowe i purpurowe. Lubią wilgotną ziemię o odczynie zasadowym i słoneczne stanowiska, na których prezentują się zjawiskowo.

Related articles

wyburzenie, rozbiórki

Rozbiórka budynku krok po kroku

Zamierzasz rozburzyć stary budynek i zwiększyć ilość miejsca na swojej działce? Musisz pamiętać, że taka rozbiórka wiąże się z koniecznością zrealizowania wszelkich niezbędnych formalności. Wszystko przez to, że związane jest to z zasadami, jakie realizuje obowiązujące obecnie prawo budowlane. Sprawy urzędnicze mogą być jednak nieco skomplikowane. Sprawdź więc jak przygotować harmonogram prac rozbiórkowych, aby później, […]

pogotowie hydrauliczne warszawa

Jak wybrać dobrego hydraulika?

Każdy zawód ma swoich lepszych i gorszych przedstawicieli. W każdym fachu jest elita, która wykonuje swoją pracę z największą uwagą oraz dokładnością. Nie dziwi więc fakt, że malując ściany w domu, naprawiając samochód, czy remontując mieszkanie chcemy korzystać z usług profesjonalistów. Jednak jak znaleźć ich w gąszczu tak wielu osób, prezentujących swoje oferty? Jest to […]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *