czerwiec 2, 2023

Mieszkanie na wynajem – jak urządzić?

kuchnia na wymiar warszawa

Urządzanie mieszkania na wynajem rządzi się nieco innymi prawami niż aranżacja wnętrza, w którym chcemy zamieszkać. Nasze indywidualne upodobania czy zamiłowanie do konkretnej stylistyki mają drugorzędne znaczenie. Mieszkanie musi być przede wszystkim proste, funkcjonalne oraz dopasowane do różnych potrzeb przyszłych mieszkańców.

Osoby, które są zainteresowane wynajmem mieszkania, najczęściej poszukują lokali w pełni wyposażonych, w których można od razu zamieszkać, a ewentualnie później zająć się dopasowaniem aranżacji do swoich upodobań. Z perspektywy właściciela mieszkania dobrze wyposażone wnętrze jest natomiast bardziej korzystne ze względów finansowych. Umeblowane i wyposażone mieszkania można wynająć za o wiele lepsze stawki niż lokale świeżo po remoncie, w których nie ma dosłownie nic. Rodzaj aranżacji wnętrza musi być uzależniony od tego, w jaki segment rynku chcemy trafić z naszym mieszkaniem. Nieco inaczej wygląda mieszkanie dla studentów czy osób pracujących, inne są natomiast apartamenty z wyższej półki przeznaczone dla osób, które cenią sobie wygodę i komfort i są w stanie za to sporo zapłacić.

Znajdź równowagę pomiędzy jakością i ceną

Właściciele mieszkań na wynajem bardzo często nie mogą oprzeć się pokusie, by urządzać te lokale jak najniższym kosztem. Niestety, oszczędzanie na wszystkim nigdy nie jest dobrym rozwiązaniem. Słabej jakości rozwiązania są awaryjne i szybciej się niszczą, co oznacza, że o wiele częściej trzeba będzie przeprowadzać remonty. Oczywiście, nie oznacza to, że od razu musimy sięgać po meble, sprzęty czy elementy wykończenia z najwyższej półki. Warto natomiast szukać dobrej jakości rozwiązań, za którymi idzie trwałość, funkcjonalność i długowieczność.

Solidne ściany, podłogi, stolarka drzwiowa i okienna

Te elementy wystroju wnętrza powinny być jak najlepszej jakości, co jest zaletą zarówno dla wynajmującego, jak i dla najemców. Podłogi powinny być wykonane z dobrej jakości paneli, które będą odporne na uszkodzenia i zarysowania, a także łatwe do utrzymania w czystości. W przypadku ścian warto postawić na jednolitą, jasną kolorystykę. Niewskazane są żadne stare tapety czy inne aranżacje ścienny rodem z minionych epok. Mieszkania żywcem wyjęte z PRL-u są obecnie u wynajmujących wręcz na cenzurowanym. Nikt nie chce przecież na co dzień mieszkać we wnętrzu, które całe jest reliktem przeszłości. Ściany najlepiej jest pomalować dobrej jakości farbami lateksowymi czy z dodatkiem silikonów, dzięki czemu uzyskamy gładką, trwałą powierzchnię, która będzie odporna na zarysowania i zabrudzenia.

W mieszkaniu na wynajem bardzo ważna jest również stolarka okienna. Okna muszą być solidne, nowoczesne, funkcjonalne, zapewniać doskonałą izolację termiczną. Jeśli będą to stare typy okien, pomiędzy którymi hula wiatr, trzeba bowiem będzie liczyć się z tym, że najemcy będą rezygnowali z takiego lokalu. Przy kiepskiej jakości oknach zimą we wnętrzu jest zimno, latem zbyt gorąco, a przy okazji rachunki za ogrzewanie są o wiele wyższe niż w przypadku dobrej jakości okien.

Proste, funkcjonalne meble na wymiar

Wybierając meble warto pamiętać, komu chcemy wynajmować mieszkanie – czy rodzinom z dziećmi lub osobom samotnym, czy też może studentom. Od tej decyzji zależy rodzaj mebli oraz ich umiejscowienie. Jeśli będzie to wynajem na osoby, każda z nich powinna mieć do dyspozycji własne łóżko, stół, szafę oraz półki i regały. Jeśli planujemy wynająć mieszkanie rodzinie, można urządzić je jak typowe wnętrze mieszkalne. Warto postawić na proste, eleganckie meble, które nie będą zbyt mocno nawiązywały do żadnej stylistyki wnętrza. Dzięki temu przyszli mieszkańcy będą mogli za pomocą umiejętnie dobranych dodatków stworzyć sobie w mieszkaniu swój własny klimat i pasującą do ich potrzeb stylistykę wystroju.

Podstawowy sprzęt kuchenny i duże AGD

W mieszkaniu na wynajem warto pamiętać o dobrym wyposażeniu kuchni. Niekoniecznie muszą to być wszelkie naczynia, akcesoria czy garnki. Trzeba natomiast zadbać o lodówkę, zmywarkę, kuchenkę z piekarnikiem. Dobrze, aby był to sprzęt dobrej klasy, który nie zniszczy się po krótkim czasie użytkowania. Urządzenia takie jak ekspresy do kawy czy roboty kuchenne nie są konieczne. Osoby wynajmujące mieszkania na dłuższy okres raczej same zadbają o taki sprzęt, który będzie im najbardziej potrzebny.

Nowoczesne, eleganckie wnętrze

W mieszkaniu na wynajem ważne jest, aby całe wnętrze doskonale prezentowało się już na pierwszy rzut oka. Ważne są więc nie tylko meble i dodatki, ale również ich rozstawienie. Zadbajmy o to, by w pomieszczeniach było jak najwięcej światła dziennego – nikogo raczej nie zachęcą ciemne, mało przyjazne wnętrza, które nie zachęcają do codziennego przebywania. Przed rozpoczęciem szukania najemców warto mieszkanie dobrze posprzątać, umyc podłogi, wyczyścić sprzęt kuchenny czy armaturę łazienkową. Dzięki temu całe wnętrze będzie lśnić świeżością i czystością, a co za tym idzie, o wiele lepiej prezentować się podczas pokazywania mieszkania potencjalnym najemcom.

Related articles

zmiękczacz wody

Zmiękczacz wody – charakterystyka, czy działa?

Czy mamy wpływ na to jaka woda płynie z naszych kranów? W zasadzie nie, jeśli w naszej okolicy jest twarda woda, z dużą ilością magnezu i wapnia, to taką właśnie dostarczy nam nasz zakład wodociągowy. Na ostatnim etapie, tuż przed rozgałęzieniem rur do poszczególnych pomieszczeń możemy jednak zainstalować centralny odkamieniacz, urządzenie, które zmieniając parametry wody […]

kosiarka - jaką kupić

Jaką kosiarkę kupić?

Pięknie utrzymany, soczyście zielony trawnik to powód do dumy. Jednak, aby osiągnąć taki efekt trzeba mocno się namęczyć. Jednym ze żmudnych, powtarzanych do znudzenia zabiegów jest koszenie. Na kondycję trawnika ma wpływ nasza systematyczność, ale również sprzęt jakim dysponujemy. Warto więc wiedzieć jakie kosiarki oferuje rynek i który ich rodzaj najlepiej sprawdzi się w przypadku […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *